Kā valkāt?

SoftBums autiņbikses mūs vislielākajā mērā uzrunāja tieši to vienkāršās valkāšanas dēļ.

Echo ūdensnecaurlaidīgajās virsbiksītēs ir iedarināta spiedpodziņa, kurā piekņopēt ieliktnīti. Ir pieejami trīs veidu ieliktnīši no mikrošķiedras, kuri visi lepojas ar milzīgu uzsūktspēju un īpašo DryTouch slāni, kas nozīmē, ka ieliktnīša virsma pie bērna ādiņas vienmēr būs pilnīgi sausa:

– standarta jeb DryTouch ieliktnis – šis ir pamata ieliktnītis, ko lietosiet dienā, kad bikšeles iespējams mainīt ik pāris stundas. Kombinējot ar mini ieliktnīti tas būs noderīgs vecākiem mazuļiem vai naktī un citās atbildīgākās dzīves situācijās, kad nepieciešama pamatīgāka noturība.

– mini jeb DryTouch mini ieliktnis – būs noderīgs pavisam maziem bebīšiem, kā pamata ieliktnītis ikdienā un papildus uzsūktspējai kopā ar DryTouch ieliktni lielākiem čurātājiem.

– lielais jeb Super DryTouch ieliktnis 2in1 sastāv no 2 ieliktnīšiem – īpaši gara plāna ieliktnīša, kuram otrā pusē ir kņopītes, kas ļauj to lietot 3 dažādos garumos (mini ieliktņa garums, standarta ieliktņa garums vai ļoti garš) un mini ieliktņa, ko iespējams piepogāt klāt lielajam ieliktnim, lai palielinātu tā uzsūktspēju. Šos ieliktņus ieteicam izvēlēties tiem, kas sāk lietošanu no pašas mazotnes, jo tad katru daļu atsevišķi iespējams izmantot kā mini ieliktni, bet vēlāk tos pārvērst 1 standarta vai lielajā ieliktnī – īsi sakot – ieliktnis aug līdzi bērniņam.

Gluži tāpat ir ar Organic Bamboo ieliktņu izmēriem. Tomēr tie ir atšķirīgi, jo tiem nav DryTouch slāņa – bambusam, kā jebkurai dabiskai šķiedrai ir tieksme absorbēt pašā šķiedrā mitrumu, kas nozīmē, ka pats ieliktnis samirks kopā ar tā virskārtu, kas pie mazuļa dupša. Taču ieliktņa materiāls ir maksimāli dabisks un bērniņam draudzīgs, tādēļ šī būs izvēle tiem vecākiem, kas dod priekšroku dabiskas izcelsmes šķiedrām.

Tā apmēram par ieliktnīšu lietošanu. Tātad jums jāekspermentē un katram ieliktnītim un to kombinācijai ir savas priekšrocības, kā arī savs laiks un uzdevumi.

Kad pirmo reizi lietosiet bikšeles, vajadzēs pieregulēt kājiņu derēšanas sistēmu, ko vismaz mēs vēlāk (pēc īstā izmēra atrašanas) vairs tikai pastiepjam lielāku, kad esam paaugušies un citādi nemainām. Tam domāts neliels regulētājs katrā pusē pie kājiņas, ko par īpašu atverīti priekšpusē var viegli sasniegt.

Pēc tam iestipriniet ar spiedpogu ieliktnīti un kārtībā – gatavs lietošanai. Ja ieliktnītis mazulim ir parāk garš un lien ārpus jostiņas, nolociet to  biksīšu iekšpusē uz ārpusi (kā parādīts 4. attēlā). Pamēriet bikšeles uz mazuļa dupšuka un pēc vajadzības vēl saregulējiet kājiņu platumu. Biksītes labi derēs mazuļiem no 2 kg svara, tātad pavisam maziem jaundzimušajiem, līdz pat 36 mēnešu vecumam. Uzliekot biksītes pārliecinieties, ka ieliktnis nekur nepaliek ārpus ūdensnecaurlaidīgajām virsbiksēm, jo pieskaroties apģērbam, tas novadīs mitrumu tālāk un apģērbs kļūs mitrs.

Ja vien bikšelēs nav tikusi kaka, tās var lietot atkal, nomainot vien ieliktnīti. Nereti bikšeles skāris neliels mitrums, tad noliekam tās pavēdināties un izmantojam otras, bet nākamā reizē atkal ņemam pirmās.

Bikšeles nevajag regulēt pārlieku stingri, tomēr arī nevajadzētu atstāt pārlieku vaļīgi, jo iespējamas noplūdes. Gar kājiņām un jostiņu jābūt iespējamam aizbāzt apmēram vienu pirkstu un nelieli (bet patiešām nelieli) nospiedumi uz ādas no elastīgās gumijas ir pieļaujami, tomēr vērā ņemami sarkani nospiedumi nozīmē, ka bikšeles ir saregulētas pārāk stingri. Paši, bieži aiz jostiņas aizmugurē, pēc uzlikšanas pabraukam ar vienu pirkstu, lai novienādotu jostiņas atstatumu no bērniņa jostasvietas priekšā un aizmugurē, citādi reizēm aizmugurē stingrs, bet priekšā vaļīgs.

SoftBums, līdzīgi kā visas auduma autiņbiksītes, jāmaina apmēram reizi 1.5-2 h, kad mazulis nomodā. Protams, kad bērniņš iemidzis, speciāli viņu modināt nav nepieciešams un biksītes droši noturēs mitrumu pat visas nakts garumā, sevišķi, ja esat tam sagatvojušies un ielikuši mazo papildus ieliktnīti vai izmantojat Super lielo ieliktni.

Lūk, kādas mammas video ar 5 nedēļas vecu mazuli, izmantojot organiskās šķiedras ieliktnīti. Izskatās kaut kas sarežģīts? Vai milzīgs dupsis? Nekā tamlīdzīga…

2 komentāri to “Kā valkāt?”

  1. Dikti žēl, ka video piemērā mamma nepareizi bērnu cilā aiz potītēm (tas var radīt bērnam muskuļu tonusu). 😦
    Būtu skumji, ja kāda jaunā mamma to ņemtu par piemēru.
    Varbūt ir kāds labāks video ar Softbums autiņlietošanu, kurā ir pareizs hendlings?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s