Kā kopt?

Arī SoftBums autiņu kopšana ir daudz vienkāršāka nekā varētu šķist (lai gan šeit tas aprakstīts gari un detalizēti, lai pilnīgi viss būtu pateikts). Mūsu mājās tas notiek tā:

– uzreiz pēc autiņa noņemšanas tas nonāk tam atvēlētā netīro autiņu spainītī ar vāku (parasts atkirtumu konteinerīts ar pedālīti vai šūpīgo vāku) – kad bikšelēs tikai pačurāts, spainītī metam tikai ieliktnīti, kad šmuce nopietnāka, iemetam tur ar visām biksēm (mēs neko neskalojam, nemazgājam utt.!) – līdz ar to faktiski šīs darbības neatšķiras no tā, ko pasāktu ar netīru vieneizējo autiņu, tikai to izmetu miskastē uz neatgriešanos. Ja tomēr šķiet, ka tā labāk, ieliktnīšus var arī noskalot un spainītī likt slapjus.

– ja mazais ēd tikai mammas pieniņu, skalot kakuci patiešām īpaši neprasās un nav nepieciešams, jo tas pilnībā šķīst ūdenī. Ja mazais ēd maisījumu vai jau saņem piebarojumu/ēd tikai cietu barību, kaka cietāka un to vēlams pēc iespējas daudz nokratīt podā. Ērtības labad iespējams lietot arī lainerus (vienreizējas papīra salvetītes, kas liekamas virs ieliktnīša un ērti izmetamas, ja bikšelēs ir kaka) – SoftBums autiņbiksītēm der jebkuri universālie lainerīši.

– kad spainītis pilns, tad tā saturu iemetam veļas mašīnā. Lai paildzinātu lipināmo autiņbikšu mūžu un tās labāk izmazgātos aizlipinām klipšus, lai tie nebojātos, salīpot ar citu veļu vai pieķeroties putekļiem.

– mēs izvēlējāmies papildmazgāšanas jeb priekšmazgāšanas režīmu un attiecīgi mazgāšanas līdzekli izmantojām tikai pirmajai mazgāšanai – konkrēti mēs likām līdzekli tieši veļas mašīnā, bet jūs to varat liet/bērt arī priekšmazgāšanai paredzētajā nodalījumā atvilknītē. Un tad blakus nodalījumā, kur pulveri berat parasti, paliek tukšs. Tādā veidā pavisam vienkārši iznāk rekomendētā ražotāja mazgāšana – 1 cikls ar aukstu ūdeni un mazgāšanas līdzekli un otrs cikls ar siltu ūdeni bez līdzekļa. Un tad skalošana. Tālāk Ingas sagatavotā mazgāšanas instrukcija, kas varbūt mazliet detalizētāk izklāsta vēlamos mazgāšanas principus, lai jūsu autiņi kalpotu maksimāli ilgi un labi.

SoftBums ražotāja ieteiktā  instrukcija autiņbiksīšu ikdienas mazgāšanai

(gan bikšelēm, gan ieliktņiem)

Mazgāšana vienmērjāveic ar palielinātu ūdens daudzumu. Ja veļas mašīnai ir tāda funkcija, tā jāieslēdz. SVARĪGI ir pārliecināties, ka ūdens daudzums veļas mašīnā ir patiešām palielināts. Ja Jūsu veļas mašīnai nav šādas funkcijas, tad papildus ūdens daudzumu var pievienot ielejot to caur veļas mazgāšanas līdzekļa atvilktnīti. Jāpievieno tik daudz ūdens, lai no priekšas lādējamai veļas mašīnai lodziņā var redzēt ūdeni (apmēram 5-7 litri). Savukārt, ja Jūsu veļas mašīna ūdens daudzumu aprēķina, vadoties no ievietotās veļas svara, palielinātu ūdens daudzumu variet panākt, ja ievietosiet veļas mašīnā slapjus ieliktnīšus. Tad sensors „domās”, ka veļas ir vairāk, un vairāk pievienos ūdeni.

 • Mazgā vispirms aukstāūdenī (30C) ar mazgāšanas līdzekli. Lietojiet ¼ no ieteiktā mazgāšanas līdzekļa daudzuma.

 • Mazgā vēlreiz karstā ūdenī (60C) bez mazgāšanas līdzekļa.

 • Žāvē. Ja žāvē izmantojot veļas žāvētāju, tad izmantojiet režīmu, kas nodrošina vidēju siltumu. Bikšeles nav ieteicams žāvēt veļas žāvētājā, lai izvairītos no pārmērīga nodiluma.

 • Ja autiņbiksītes ir ļoti netīras vai ir parādījusies smaka, lietojiet vairāk mazgājamā līdzekļa – ½ no ieteiktā mazgāšanas līdzekļa daudzuma, un veiciet papildus skalošanu.

Jā, tas patiešām IR vienkārši!

Vēl dažas svarīgas lietas:

 • Nekad NEDRĪKST izmantot audumu mīkstinātāju vai mazgāšanas līdzekļus, kas satur mīkstinātājus! To ietekmē autiņbiksīšu ieliktņi zaudē savu uzsūkšanas spēju.

 • Mazgāšanai der tādi mazgāšanas līdzekļi, kuri nesaturmīkstinātājus, balinātājus, fermentus, smaržvielas, krāsvielas, kā arī dabiskās eļļas. (Daudzi dabiskie mazgāšanas līdzekļi satur dabiskos mīkstinātājus un eļļas, kas, uzkrājoties šķiedrā, rada smakas un noplūdes).Vislabāk lietot maigus mazgāšanas līdzekļus, lai nekairinātu pat ļoti jūtīgu bērnu ādu.

 • Nelietojiet krēmu autiņbiksīšu zonā tā, ka tas nonāk tiešā saskarē ar ieliktni. Ja ir nepieciešams lietot krēmu, lieciet kaut ko starp mazuļa dupsi un ieliktni (var izmantot vienkāršu drāniņu, frotē drāniņu vai speciālo papīra salveti). Ir daži izsitumu krēmi, kas ir droši atkārtoti lietojamām autiņbiksītēm.

 • Nelietojiet balinātājus un ziepes mazgāšanai, mazgājamo sodu (boraku) ūdens mīkstināšanai un etiķi auduma mīkstināšanai, jo tie nav piemēroti mikrošķiedras kopšanai.

 • Dažkārt varat lietot dzeramo sodu pirmajā mazgāšanas ciklā (aukstā ūdenī) kopā ar mazgāšanas līdzekli, ja nepieciešams noņemt smaku.

 • Neuztraucieties, ja pēc mazgāšanas paliek nojaušami traipi. Tie var izzust nākamajās mazgāšanas reizēs. Taču, ja traipi ir tas, ko noteikti nevēlaties, balināšanai izmantojiet Saules starus. Balināšana Saules gaismā dod patiešām labus rezultātus.

– mūsmājās gan šad un tad kopā ar autiņbiksēm veļas mašīnā nonāk arī kādas drēbes – ja tās ir pilnībā sintētiskās drēbes, tad tas  ir pilnīgi ok un nav pretrunā ar nevieniem mazgāšanas nosacījumiem – visas flīsa jakas un cita sintētiskās drēbes droši. Kokvilnas un citu dabisko šķiedru drēbes ražotājs neiesaka mazgāt kopā, jo tās pūkojas un mikroskopiskas pūciņas var nokļūt ieliktnīšu starpšķiedru telpā, tā mazinoties uzsūktspējai. Tomēr atzīstos, ka mēs šad tad pagrēkojam, ja nu ir kāds gaišs bodijs vai cits nieciņš, kuram ilgi vēl neizdosies savākt kompāniju, piemetu to pie autiņbiksēm.

– kad mūsu autiņi ir tīri un mīksti, mēs ieliktnīšus liekam žāvētājā un droši žāvējam kā parasti kopā ar citu veļu. (ja būtu mums lauku māja, liktu uz šņores, lai tajos padraiskojas vējš). Ja žāvējat ieliktnīšus uz šņores, tad labāk likt ar kreiso pusi (to, kur spiedpoga) uz augšu – ātrāk izžūs, uz radiatora, savukārt, kņopīti labāk vērst pret sildošo virsmu. Bikšeles žāvētājā neliekam, tās tāpat pāris stundu laikā ir pilnīgi sausas.

– SoftBums autiņbiksītes labāk mazgāt uz sintētikai paredzēto programmu, jo tā mazāk berž veļu kā kokvilnas.

– Ieteicams autiņus mazgāt ne retāk kā reizi 2-3 dienās, jo ilgāk gaidot savu kārtu, tie iestāvās un var palikt pleķi vai smaka, kā arī sākties pelēšanas procesi.

– Pirms pirmās lietošanas ieliktnīšus noteikti vajag izmazgāt. Ja ir iespēja izmazgāt pat vairākas reizes – vispār izcili, jo SoftBums instrukcija saka, ka īstā uzsūkšanas spēja atvērsies tikai pēc 4-5 mazgāšanas reizēm, lai gan pēc pieredzes un citiem avotiem par auduma autiņbiksīšu kopšanu, teiktu, ka tās var būt pat 8-10 reizes, pēc kurām sajutīsiet īsto uzsūkšanās labumu 🙂

 – Ja autiņus lietojot rodas noplūdes, kādas agrāk nebija, vai tie sāk nelabi ost, tas nozīmē, ka šķiedrās ur uzkrājušies mazgāšanas līdzekļi vai netīrumi un ir jāveic autiņbiksīšu attīrošā mazgāšana. Daudzās lapās internetā tādu pat ieteikts veikt ik pa pāris mēnešiem. Un kopš to esam izveikuši arī mūsmājās un iepazinuši tās satriecošo efektu, šķiet, ka tā arī darīsim 🙂 Lūk, Ingas ieteikumi soli pa solim, kā tikt pie autiņiem “kā no jauna” 🙂

SoftBums ražotāja ieteiktā  instrukcija autiņbiksīšu attīrošai mazgāšanai

 • Attīrošai mazgāšanai varat izmantot to pašu mazgāšanas līdzekli, ko lietojat ikdienas mazgāšanai. Mazgāšanas līdzekli izmantojiet tikai pirmajā mazgāšanā. Lietojiet vairāk mazgāšanas līdzekļa, nekā to dariet ikdienas mazgāšanā (ja ikdienā lietojiet ¼ daļu no ieteiktā daudzuma, attīrošai mazgāšanai lietojiet ¾). Labākam rezultātam, kopā ar veļas mazgāšanas līdzekli var izmantot arī nedaudz trauku mazgāšanas līdzekļa (patiešām nedaudz, 1-2 tējkarotes). Bet esiet uzmanīgi, jo pievienojot to par daudz, sagaidāma pārlieku liela putu veidošanās un tās var izraisīt veļas mašīnas bojājumus. Smaku noņemšanai labi palīdz arī dzeramā soda.

 • Attīrošo mazgāšanu veiciet karstā ūdenī (60C). Tas ir labākais veids ne tikai attīrīšanas veikšanai, bet arī ieteicams ikdienas autiņbiksīšu mazgāšanai. Karstākā nedrīkst mazgāt mikrošķiedras audumus!

 • Autiņbiksīšu un ieliktnīšu attīrošā mazgāšana soli pa solim:

  1. Pievienojiet mazgāšanas līdzekli kā norādīts iepriekš;

  2. Mazgājiet autiņbiksītes un ieliktnīšus karstā ūdenī (60C);

  3. Lietojiet palielinātu ūdens daudzumu (tas ir būtiski, lai panāktu attīrīšanu);

  4. Atkal mazgājiet autiņbiksītes un ieliktnīšus, bet tikai karstā ūdenī bez mazgāšanas līdzekļa pievienošanas;

  5. Mazgājiet autiņbiksītes un ieliktnīšus vēl divas reizes tikai karstā ūdenī bez mazgāšanas līdzekļa pievienošanas;

  6. Pārliecinieties, ka pēdējais skalošanas ūdens nesatur mazgāšanas līdzekļa putas. Nesajauciet ar sakulta ūdens putām. Tās atšķiras no mazgāšanas līdzekļa radītajām putām ar to, ka viegli un ātri saplok brīdī, kad ūdens netiek maisīts. Ja pēdējais skalošanas ūdens vēl satur putas, veiciet vēl vienu mazgāšanu karstā ūdenī bez mazgāšanas līdzekļa pievienošanas.

  7. Žāvē.

Nu Jūsu autiņbiksītes un ieliktnīši ir atkal gatavi darbam.

 

 

12 komentāri to “Kā kopt?”

 1. Ja pareizi saprotu instrukcijas attiecas uz sintēstiskās šķiedras ieliktnīšiem, bet kā parezi rīkoties, ja ir dabīgo materiālu ieliktnīši?

  • Patiesībā instrukcija būtiski neatšķiras arī dabiskā materiāla ieliktņiem. Tāpat nevajadzētu mazgāt ieliktņus ar nepiemērotiem mazgāšanas līdzekļiem, kopā ar cit;ām dabiska auduma šķiedrām, kas pūkojas un citādi jāievēro praktiski visi tie paši principi, kas ar mikrošķiedru.

 2. Kādi nosacījumi jāievēro mazgājot ar rokām?! vai obligāti vienmēr jāmazgā gan aukstā, gan karstā ūdenī?

  • Kristīne, auduma autiņus – nekādu firmu – nav ieteicams mazgāt ar rokām, jo tīri fiziski tos nav iespējams gana labi izskalot un šķiedrā vai starpšķiedru telpā, kur paredzēts uzsūkties čuriņai, paliks mazgāšanas līdzeklis vai iepriekšējo reižu neizmazgātāis urīns. Attiecīgi autiņi ātrāk aizsārņosies un sāks sliktāk uzsūkt vai smakot. Nelabojami tas nav – tad var veikt autiņu attīrošo mazgāšanu – tomēr laba prakse tā nav un daudz ērtāk ir autiņus kopt prātīgi ikdienā. Šis pilnībā attiecas uz jebkādiem auduma autiņiem, jo principi visur ir vienādi. Tomēr Softbums gadījumā vairāk runa ir par ieliktņiem un bikšeles noteikti drīkst arī mazgāt ar rokām.

 3. žēl, man patīk uzreiz izmazgāt nevis krāt.. bet nu neko nāksies krāt 🙂

 4. Vai mikrošķiedras un bamubas ieliktņus var mazgāt kopā?

 5. Vai variet ieteikt, kādus mazgāšanas līdzekļus lietot? Ikdienā lietoju LV ražoto Kastani Effect, dažkārt arī Neutral. Vai šie būtu piemēroti SoftBums?

 6. Ja ir ļoti ciets ūdens, vai tas ilgtermiņā nekaitē mikrošķiedras ieliktņiem? Vai ir kādi SoftBums draudzīgi ūdens mīkstinātāji, ko pievienot veļasmašīnā?

  • Ikdienā var pievienot ūdenim sodu, kas mīkstinās ūdeni, kā arī pastiprinās mazgāšanas līdzekļa iedarbību. Personīgi lietojām arī etiķi skalotāja šālītē. Ražotājs gan to nerekomendē, sakot, ka tas saīsinās pašu biksīšu mūžu, bet ieliktņiem nekaitē.

 7. Cik daudz sodas būtu jāliek ūdnens mīkstināšanai? Līdz šim esmu likusi Sonett ūdens mīkstinātāju, par dosu nebiju iedomājusies. Vai Bambino Mio mazgāšanas līdzeklis autiņiem ir ok? Reizēm pirms mazgāšanas iemērcu šajā pulverūdenī.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s